neděle 6. prosince 2015

Food|CHOCOLATE (CRAVINGS)

Slečny, přiznejte se, která z vás čas od času netouží po čokoládě. Máme ji odmaličku zafixovanou jako něco, co máme za odměnu, co dostaneme, protože nám ta zlá paní doktorka dala injekci, čokoládu jsme dostávaly k narozeninám, na svátek, za vysvědčení. Milovaly jsme film Čokoláda s Johnym Deppem. Samé hezké věci, že?

Není tedy divu, že občas si jednoduše zatoužíme zlepšit náladu a to se nám ta tabulka čokolády vybaví celkem jednoduše. Čokoláda krásně voní, pohladí v krku, zanechá za sebou příjemnou chuť. Přijde na to jak která!

Proč tohle píšu dneska? Protože včera byl jeden z těch svátků, kdy se "čokoláda" rozdává ve velkém. Figurky mikuláše, čerta a anděla jsou vyrobeny z hmoty, která má k čokoládě hodně daleko. A je na tom podobně i dost čokoládových tabulek.

Ty, kterémají s původními kakaovými boby alespoň něco společného, toho v sobě mívají navíc tolik, že to absolutně zabije potenciál téhle superpotraviny.

Jen tak pro informaci, KAKAOVÉ BOBY 1) obsahují antioxidanty, které chrání organismus, pomáhají čištění buněk od voných radikálů.... 2) zvyšují hladinu neurotrasmiterů jako jsou endorfiny - "hormony štěstí", serotonin - přírodní antidepresivum, anandamin.... 3) obsahují důležité minerály jako draslík a železo 4) obsahují esenciální mastné kyseliny, pomáhají snižovat cholesterol a prospívají správnému fugnování nervovoého systému, 5) obsahují vlákninu.

Takže čokoláda je zdravá, ne? Ano a ne! Je zdravá, když si z čokoládové tabulky odmyslíme všemožné emulgátory, cukry, ztužené tuky a další "dobroty".

Můžete vždycky sáhnout po kvalitních vysokoprocentních čokoládách a vždycky to bude lepší volba. Ale pořád ještě většina (všechny) tyhle čokolády obsahují pražené kakao. A v praženém kakau už je spoustu z těhle pozitivních benefitů zabitých.

V naší rodině jsem pořád ještě počítána do kategorie dětí, takže ještě na mikuláše dostávám balíčky sladkostí. V rychlosti to prohlédnu a podle nepsané dohody vyměním veškeré podobné "mňamky" se svým bratrem. On mi dá naoplátku svoje mandarinky, pomeranče a ořechy, protože "z těch vitaminů by se mohl také osypat." Oba jsme spokojení. I když já bych byla mnohem spokojenější, kdybych místo šesti tabulek milky dostala jednu jedinou...

...OMBAR... v téhle firmě nepřemýšlejí o čokoládě jako o sladkosti, ale jako o něčem zdravém, co je ještě navrch neskutečně dobré. Protože žádná čokoláda ze supermarketu se ombaru nehrabe ani po kotníky. Používají kvalitní raw cacao, kokosvé mléko a kokosový cukr, někdy přidávají další "superfoods", všechno organické a veganské. A přiznávám dost drahé, ale stojí to za to!

...LIFEFOOD... čokoláda spňuje všechny kvality
raw, veganské, kvalitní organické stravy. Rozhodně dobrá varianta, o něco levnější, i když po ombaru vždycky sáhnu radši, protože prostě ta chuť je nepřekonatelná.

Takže ano, buďme čokoholiky, ale udělejme to zdravě, protože to co jíme, by nás mělo pohladit nejen po duši, ale také po těle. A že jsem skutečný čokoholik ukazuje fakt, že moje krémy a oleje na tělo a ruce zásadně voní po čokoládě, stejně jako moje sprchové gely. ;)

xx A.

Žádné komentáře:

Okomentovat